Пн-Пт: з 9:00 до 18:00 Сб / Нд: Вихідний
м.Київ вул.Западинська, 5
Димарі: від котлів, печей, лазень, лежанок - поділяються

 

Димохід (або, як його інакше називають, система елементів димовидалення, димосос) є, мабуть, однією з найважливіших частин опалювальної системи. Саме від якості матеріалів, з яких виготовлений димохід, а також від правильності його установки і монтажу, безпосередньо залежить робота котла, каміна або печі і навіть здоров'я мешканців будинку. Димохід-дуже істотна частина опалювальної системи, крім того, спорудження підвищеної небезпеки. Значить, його пристрій вимагає вдумливості і відповідальності.

Димарі потрібні для відводу продуктів горіння із зони горіння. Димарі підрозділяються за кількома ознаками.

 

Проблеми конструкцій систем димовидалення різні, фахівці, проте, виділяють ряд загальних проблем:

Прогорание

Тут основних причин може бути три: або використання неякісних матеріалів при виробництві димоходу, або неправильне застосування матеріалів взагалі, або мало місце грубе порушення правил експлуатації використовуваного опалювального приладу. Вихід: купуйте тільки якісні димоходи від перевірених виробників і, якщо ви не володієте в достатній мірі навичками установки димоходів в приватному будинку, викличте краще професійну бригаду монтажників. Повірте, установка і монтаж димоходів обійдуться вам набагато дешевше, ніж доведеться платити за ремонт димоходу, або, того гірше, купувати новий димар для каміна або для газового котла замість зіпсованого і заново платити за установку.

Порушення теплоізоляції і герметичності димового каналу

Причини: низька якість матеріалів, несумлінне виконання робіт по монтажу димоходів, неправильна кладка (якщо димоходи - цегляні). Взагалі, порушення теплоізоляції димоходів дуже часто призводить до сумних наслідків, тому що це дуже серйозно. Імовірність задимлення приміщення і виникнення пожежі дуже висока, особливо коли накопичився в трубі конденсат випливає через що утворилися в газоході тріщини і забруднює обробку стін будинку. Останнє в основному характерно для цегельних камінних або банних димоходів - саме тому хороший пічник, здатний майстерно скласти комин, вам особливо стане в нагоді.

Освіта смолистих відкладень і сажі на внутрішній поверхні димоходу

Причини: низькі теплоізоляційні властивості димоходу, використання смолистих дров, неправильна експлуатація використовуваного опалювального приладу. Теплоізольований димохід (або, як його називають, "сендвіч") надзвичайно популярний у дачників. Конденсат в утеплених трубах накопичується в набагато менших кількостях, та й сам такий газохід не вимагає особливого догляду. Однак неправильна експлуатація печі або каміна, до якого приєднаний димохід, може викликати загоряння сажі в димоході, а значить, серйозна пожежа. Температура горіння сажі дуже висока - майже 1200С - при такій температурі будь-який матеріал, з якого виготовлений димохід, зруйнується легко. Тому, якщо ви є власником найбільш небезпечного з точки зору пожежної безпеки цегляного димоходу (для лазні, для булерьян або для газової колонки - не важливо), забезпечуйте йому своєчасну і ретельну чистку.

Велике скупчення конденсату усередині димоходу

Як правило, освіта надмірної кількості конденсату пов'язано з поганою теплоізоляцією димоходу. Конденсат починає накопичуватися тоді, коли температура димових газів досягає рівня нижче Точки роси. Тому проти освіти в трубі конденсату відмінно допомагають «теплі» труби і наявність в газоході для лазні, для печей або для камінів YOпеціального елемента - конденсатоотвода, або лійки.

Погана тяга при запалюванні опалювального приладу

Причини: особливості конструкції газоходу, теплоізоляційних матеріалів і, звичайно ж, установка димоходів щодо коника даху і інших навколишніх предметів. Тут ніхто краще, ніж професіонал, регулярно здійснює роботи з монтажу димоходів, чи не підкаже вам, на якій відстані від навколишніх предметів найправильніше встановити газохід, щоб він добре і безперебійно працював.

 

497807906 w640 h640 cid2617781 pid300388952 0404d938

 

Розглянемо види:

По перетину. Перетин димоходу може бути круглим, овальним, квадратним, прямокутним, або навіть в окремих випадках щілиновидним.
Ідеальний димохід - це круглий димар. З чого б він не був зроблений, круглий перетин - це найсприятливіший перетин для відходження димових газів. Легше відходять димові гази, менше буде відкладень на стінках, і краще буде тяга.
Овальний димохід. Овал - це наближене до кола, тому такий димар теж хороший і димові гази в димоході овального перетину відходять дуже добре. Овальні одноконтурні димоходи використовуються для загільзовкі цегляних димоходів. Металева гільза овального перетину набагато краще, ніж будь-якого прямокутного перетину, за своїми характеристиками.

За ступенем шорсткості їх стін. Чим більше гладкі стінки димоходу, тим легше будуть відходити димові гази, відчувати якісь напруги, завихрення. По крайней мере, це відомо вже давним-давно, ще з тих часів, коли робили кам'яні димоходи, цегляні, завжди намагалися, як можна більш гладкими зробити стінки - вирівнювали, залізо, щоб було менше відкладень, а тяга була краще і т.д . Ось за цим фактором, на першому місці стоять димоходи зі спеціальної нержавіючої сталі. Стінки у таких димоходів настільки гладкі, що, якщо вставити в цегляний прямокутний димохід гільзу овального перетину, перетин яке в цілому відсотків на 20 менше виходить, ніж у такого димоходу, тяга поліпшується на 20-30%, саме через те, що гладкі стінки. Димарі з вулканічної пемзи, в даному випадку на другому місці. Стінки у них щодо гладкі, але мають деяку шорсткість. Кераміка стоїть на третьому місці, тому що стінки все-таки досить шорсткі. На дотик добре визначається.

По довговічності димоходи підрозділяються теж. На першому місці, відносно недавно ще були, димарі з вулканічної пемзи, потім керамічні, потім зі спеціально нержавійки, і звичайно цегляні. Знову ж варто відзначити, що цегляні димоходи на останньому місці, не тому що цегла сильно розвалювався, а в основному через швів. Тому що термічне напругу, з часом призводить до того, що шви починають, розходиться, і цегельний димохід часто доводиться лагодити, чи перебирати. Що стосується димоходів зі спеціальної нержавіючої сталі.

За ціною можна порівнювати димоходи. Найдешевший - це цегла. Далі йде кераміка і димоходи зі спеціальної нержавіючої сталі. І найдорожчий - з вулканічної пемзи.

По зручності монтажу. Якщо металеві димоходи, зі спеціальної нержавіючої сталі зроблені на хорошому виробництві, то звичайно найзручніший монтаж це їх. Потім димарі з вулканічної пемзи. Вони являють собою вже готові блоки, які досить зручно монтувати. Якщо є велика висота, або димар отдельностящій, то потрібно в спеціальні отвори вставляти металеві прути і пов'язувати їх. Але, те ж саме необхідно робити і з керамічними димарями, тому тут це рівнозначно. Хоча керамічні димоходи трохи складніше монтувати, ніж з вулканічної пемзи, але їх конструкція відпрацьована, і при певному навику, зусиль на монтаж керамічного димаря, незначно більше, ніж на димар з вулканічної пемзи. Самий трудомісткий, самий незручний в монтажі димохід - цегляний. Багато щодо дрібних деталей, розчин і т.д. Тому, за зручністю монтажу, димарі з цегли на останньому місці.

Зсув осі димоходу. Дуже часто виникає необхідність змістити вісь димоходу, обійти балку, і т.п. Що тут важливо враховувати? Якщо нам потрібно зберегти параметри тяги, і ми не хочемо якихось зайвих пристосувань, то ми повинні дотримати кілька умов:

  1. Зсув осі в сторону не повинно бути більше ніж 1,5 метра, якщо у нас кут нахилу близько 45 градусів;
  2. Якщо ж у нас відхилення від вертикалі складає менше, градусів 30, то можна змістити вісь димоходу, приблизно до 2,5 метрів в сторону.

Дотримання таких правил дозволяє змістити вісь димоходу і зберегти можливість для нормальної чищення, і зберегти тягу, без застосування якихось додаткових елементів і пристроїв.

 

Для уточнення питань або замовлення послуги: тел. (044) 22-57-547; 22-47-547, office.energobezpeka@gmail.com. Або натисніть «Зв'яжіться з нами» в правому кутку нашої сторінки.